[vc_row][vc_column][hasta_text_block]Sieci bezprzewodowe jeszcze do niedawna były odbierane przez działy IT jako wolniejsze, mniej wydajne i mniej bezpieczna alternatywa dla tradycyjnej sieci LAN. Z uwagi na coraz większe zapotrzebowanie firm na urządzenia mobilne oraz wszechobecny trend mobilności, działy IT obecnie uważają ją za wymagany standard, który jest niezbędnym warunkiem realizacji procesów w przedsiębiorstwie.
Radioprojektowanie wykonujemy wykorzystując profesjonalne oprogramowanie, za pomocą którego szacujemy rozmieszczenie punktów dostępu (access pointów) w taki sposób, by siła sygnału była optymalna. W związku z prowadzonym działaniem nie mogą występować interferencje międzykanałowe, a odpowiednia pojemność sieci (czyli jej zdolność do zachowania wydajnego oraz stabilnego i niezawodnego połączenia na danym obszarze w zależności od jej obciążenia) została zachowana. Odpowiednie modele matematyczne zaszyte w oprogramowaniu pozwalają nam na uzyskanie danych wyjściowych, które uwzględniają tłumienność ścian, sufitów i innych przeszkód terenowych.
Przy projektowaniu sieci bezprzewodowej może okazać się konieczne wykonanie wizji lokalnej, podczas której badana jest obecność i wpływ sąsiednich sieci Wi-Fi, w tym możliwe zakłócenia oraz interferencje z różnych źródeł (także źródeł niebędącymi urządzeniami 802.11).[/hasta_text_block][hasta_heading head_text=”Etapy projektowania sieci bezprzewodowej” hhead_content=”” hhead_text_tag=”h3″ hhead_padding_top=”20″ hhead_padding_bottom=”15″ hsubhead_content=””][hasta_text_block]
- Wysyłasz nam wymagania co do sieci, tj. opis budynku, biura, pomieszczenia, ilość urządzeń, które mają korzystać z sieci, usługi, które będą w sieci uruchomione.
- Informujesz nas z jakiego typu (jakiego producenta) punktów dostępowych chcesz korzystać.
- My przedstawimy wycenę – Ty ją akceptujesz.
- Wyznaczamy termin wykonania projektu.
- Wysyłasz nam plik .PDF lub .DWG (AutoCad) na podstawie którego rozrysowujemy plan pomieszczeń i nanosimy na niego tłumienności obiektów, tj. ścian, regałów, biur, itp. W razie konieczności zadajemy pytania co do samych pomieszczeń lub budynku.
- UWAGA: na tym etapie niekiedy okazać się może, iż konieczne jest wykonanie wizji lokalnej, podczas której badana jest obecność i wpływ sąsiednich sieci Wi-Fi!
- Otrzymujesz raport, w którym zamieszczone będą informacje co do konkretnego rozmieszczenia access pointów – m.in. rozrysowujemy trasy kablowe i opisujemy ewentualne punkty dystrybucyjne. Raport zawiera teoretyczne wartości przepustowości, zakłóceń międzykanałowych, teoretyczne wartości opóźnień w sieci oraz jej pojemności.
[/hasta_text_block][/vc_column][/vc_row]